Рішення № 317 від 14.09.2018 року

 

14 вересня 2018 року                                                                                 м. Хмельницький

Рішення № __

про відмову у видачі свідоцтва про складення кваліфікаційного іспиту

 

Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури Хмельницької області в складі голови кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Хмельницької області Прядуна Володимира Борисовича, голови кваліфікаційної палати Ватраса Володимира Антоновича, секретаря кваліфікаційної палати Вагіна Дмитра Сергійовича, членів кваліфікаційної палати: Черевика Сергія Станіславовича, Савінського Олега Петровича -

 

ВСТАНОВИЛА:

 

Клюцук Віталій Петрович за результатами складення письмового іспиту отримав 62 бали.

При оцінці було враховано, що підготовлена Клюцуком Віталієм Петровичем заява про перегляд заочного рішення не відповідає вимогам ст.285 ЦПК України, оскільки не містить посилань на докази, якими відповідач обґрунтовує свої заперечення проти позову. Клюцук В.П. зазначив в заяві про фактичні обставини справи, проте не послався на докази (зокрема на постанову про закриття кримінального провадження) та не додав їх до підготовленої заяви.

При оцінці було враховано, що відповідаючи на четверте питання білету, Клюцук Віталій Петрович не навів належної правової позиції та відповідного плану дій адвоката виходячи з наведеної фабули справи. Клюцук В.П. помилково обґрунтовував свою правову позицію посиланням на ст.362 ЦК України, проте виходячи з наведеної фабули справи правова позиція адвоката повинна ґрунтуватись на ч.2 ст.364 ЦК України. Відповідно завдання виконано неправильно.

Згідно п. 13.12 Порядку допуску до складення кваліфікаційного іспиту, порядку складення кваліфікаційного іспиту та методики оцінювання результатів складення кваліфікаційного іспиту для набуття права на заняття адвокатською діяльністю в Україні, затвердженого рішенням Ради адвокатів України № 270 від 17 грудня 2013 року (із наступними змінами та доповненнями) особа, яка за результатами складення письмового іспиту отримала 80 балів і більше (максимум 120 балів), вважається такою, що успішно склала письмовий іспит.

Клюцук Віталій Петрович за результатами складення письмового кваліфікаційного іспиту не набрав необхідної кількості балів для визнання його таким, що успішно склав письмовий іспит, у зв'язку із чим не може бути допущеним до складення усного кваліфікаційного іспиту.

Враховуючи викладене, керуючись ст. 9 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», п.13.12 Порядку допуску до складення кваліфікаційного іспиту, порядку складення кваліфікаційного іспиту та методики оцінювання результатів складення кваліфікаційного іспиту для набуття права на заняття адвокатською діяльністю в Україні, затвердженого рішенням Ради адвокатів України № 270 від 17 грудня 2013 року (зі змінами, внесеними рішенням Ради адвокатів України № 295 від 16 грудня 2016 року), Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури Хмельницької області, -

 

ВИРІШИЛА:

 

1. Визнати Клюцука Віталія Петровича таким, що не склав письмовий кваліфікаційний іспит. До складення усного кваліфікаційного іспиту Клюцука Віталія Петровича не допускати.

2. Відмовити Клюцуку Віталію Петровичу у видачі свідоцтва про складення кваліфікаційного іспиту.

3. Повідомити Клюцука Віталія Петровича про прийняте рішення. Одночасно роз'яснити, що рішення КДКА Хмельницької області може бути оскаржене у відповідності до частини 5 статті 9 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» до Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури України або до суду протягом тридцяти днів з дня отримання рішення.

 

Голова кваліфікаційно-дисциплінарної

комісії адвокатури Хмельницької області                                               В.Б. Прядун

 

            Голова кваліфікаційної палати

            КДКА Хмельницької області                                                                               В.А.Ватрас

 

Секретар кваліфікаційної палати

КДКА Хмельницької області                                                                    Д.С. Вагін