Рішення № 318 від 22.12.2017 року

22 грудня 2017 року                                                                     м. Хмельницький

 

 

Рішення №___

Про відмову у видачі свідоцтва про складення кваліфікаційного іспиту

 

            Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури Хмельницької області в складі голови кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Хмельницької області Прядуна Володимира Борисовича, голови кваліфікаційної палати Ватраса Володимира Антоновича, секретаря кваліфікаційної палати Вагіна Дмитра Сергійовича, членів кваліфікаційної палати: Рохова Олега Володимировича, Черевика Сергія Станіславовича, Барилюк Оксани Антонівни, Савінського Олега Петровича, Лучковського Валентина Вікторовича, -

 

ВСТАНОВИЛА:

 

Чорний Дмитро Юрійович  за результатами складення письмового іспиту отримав 72,33 бали.

При оцінці було враховано, що Чорний Дмитро Юрійович  відповідаючи на четверте питання білету неправильно визначив норми матеріального права, які застосовуються до правовідносин визначених у наданій фабулі справи та помилково застосував ст.365 ЦК України, не застосувавши ч.2 ст.364 ЦК України (саме яка і регулює дані правовідносини), оскільки у заданій фабулі справи мова йшла не про припинення права власності відповідачів на частку в спільному майні (ст.365 ЦК України), а саме про припинення права власності позивача частку, яка не може бути виділена в натурі, та отримання компенсації її вартості (ч.2 ст.364 ЦК України). Чорний Дмитро Юрійович не сформував належної правової позиції та не підготував план дій адвоката у справі по заданій фабулі.  За таких обставин завдання не може вважатися виконаним правильно.

Конец формы

 

Згідно  п.13.12 Порядку допуску до складення кваліфікаційного іспиту, порядку складення кваліфікаційного іспиту та методики оцінювання результатів складення кваліфікаційного іспиту для набуття права на заняття адвокатською діяльністю в Україні, затвердженого рішенням Ради адвокатів України № 270 від 17 грудня 2013 року (зі змінами, внесеними рішенням Ради адвокатів України № 295 від 16 грудня 2016 року) особа, яка за результатами складення письмового іспиту отримала 80 балів і більше (максимум 120 балів), вважається такою, що успішно склала письмовий іспит.

Чорний Дмитро Юрійович  за результатами складення письмового кваліфікаційного іспиту не набрав необхідної кількості балів для визнання його таким, що успішно склав письмовий іспит, у зв’язку із чим не може бути допущеним до складення усного кваліфікаційного іспиту.

 

Враховуючи викладене, керуючись ст. 9 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», п.13.12 Порядку допуску до складення кваліфікаційного іспиту, порядку складення кваліфікаційного іспиту та методики оцінювання результатів складення кваліфікаційного іспиту для набуття права на заняття адвокатською діяльністю в Україні, затвердженого рішенням Ради адвокатів України № 270 від 17 грудня 2013 року (зі змінами, внесеними рішенням Ради адвокатів України № 295 від 16 грудня 2016 року), Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури Хмельницької області, -

 

ВИРІШИЛА:

 

         1. Визнати Чорного Дмитра Юрійовича  таким, що не склав письмовий кваліфікаційний іспит. До складення усного кваліфікаційного іспиту Чорного Дмитра Юрійовича  не допускати.

         2. Відмовити Чорному Дмитру Юрійовичу  у видачі свідоцтва про складення кваліфікаційного іспиту.

         3.  Повідомити Чорного Дмитра Юрійовича  про прийняте рішення. Одночасно роз’яснити, що рішення КДКА Хмельницької області може бути оскаржене у відповідності до частини 5 статті 9 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» до Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури України або до суду протягом тридцяти днів з дня отримання рішення.  

 

Голова кваліфікаційно-дисциплінарної

комісії адвокатури Хмельницької області                                           В.Б. Прядун

 

Голова кваліфікаційної палати

КДКА Хмельницької області                                                                В.А. Ватрас

 

Секретар кваліфікаційної палати

КДКА Хмельницької області                                                                Д.С. Вагін