Рішення № 9 2013 року

 

Рішення № 9

 

06 вересня 2013 року                                                                 м. Хмельницький

 

Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури Хмельницької області у складі голови комісії Прядуна В.Б., заступників голови Свірневської Н.В., Стьопіної Н.О., секретаря комісії Кузняка А. А. членів комісії: Стасишина А.Л., Сарбея Ф.І., Стьопіна О.Ю., Косюка Р.М., Ватраса В.А, Коваль Є.А. Желіхівського О.М., Саєнко П.М.

ВСТАНОВИЛА:

15.07.2013р. рішенням дисциплінарної палати КДКА Хмельницької області притягнуто до дисциплінарної відповідальності адвоката 1 у вигляді зупинення дії свідоцтва про право на зайняття адвокатською діяльність строком на 3 місяця. Адвокат 1 4 рази поспіль не з’являвся в судові засідання по кримінальних справах. У вказаних кримінальних справах його підзахисні утримувались під вартою. Адвокат був належним чином повідомлений судом про час і місце слухання справи однак не попереджав суд про свою неявку і в майбутньому не надав суду і дисциплінарній палаті доказів своєї неявки по поважних причинах. Не було надано доказів і того, що адвокат попереджав суд про свою неявку до суду. Причини неявки не знали і підзахисні адвоката що підтверджується заявами ОСОБИ 1 на адресу суду з проханням повідомити його захисника про день слухання справи та повідомити про його прохання прийти до нього в СІЗО. По іншій кримінальній справі по обвинуваченню ОСОБИ 2. Адвокат не з’явився в судове засідання надавши пріоритет іншій цивільній справі. Однак не надав а ні суду, а ні дисциплінарній палаті доказів того, що він приймав в ній участь, не обґрунтував чому пріоритетною обрав цивільну справу, яка була призначена до розгляду значно пізніше ніж адвокат був повідомлений про день слухання кримінальної справи. Все в сукупності свідчить про скоєння адвокатом дисциплінарного проступку, а систематичність неявки в суд без поважних причин, неповідомлення суду про свою неявку дозволяє дисциплінарній палаті застосувати такій вид дисциплінарної відповідальності як зупинення права на зайняття адвокатською діяльністю.

Рішення дисциплінарної палати адвокатом оскаржувалось в суді. В задоволенні позову було відмовлено, по іншій справі позов залишений без розгляду у зв’язку із пропуском строку звернення до суду.

       16.08.2013р. рішенням дисциплінарної палати КДКА Хмельницької області притягнуто до дисциплінарної відповідальності адвоката 2. у вигляді позбавлення права на зайняття адвокатською діяльність із наступним виключенням з Єдиного реєстру адвокатів України. На адвоката 2, до дисциплінарної палати поступило 9 скарг однотипного змісту, а саме угода укладалась шляхом надання довіреності, адвокат обіцяв захист інтересів в суді по справах які вже були у провадженні суді, іншим скаржникам обіцяв пред’явити позов до суду. Зі слів скаржників адвокат представлявся спеціалістом у банківських справах. Протягом року адвокат 2 вводив в оману своїх клієнтів, деяким надав, з їх слів, фальсифіковані документи такі як ухвала про відкриття провадження у справі на доказ того, що він працює по справі, при цьому по декілька разів брав гроші на сплату судового збору. Як з’ясувалось пізніше ухвала дійсно сфальсифікована. У провадженні суду вказана в ухвалі справа відсутня. Згідно довідки Хмельницького міськрайонного суду у проваджені суду не перебували і не перебувають справи за позовом скаржників. Отже позови в суд не подавались, а скаржникам адвокат пояснював, що суд постійно відкладає розгляд справи. Те, що адвокат 2 починав спілкування із деякими скаржниками ще не будучи адвокатом він продовжував свою «працю» як адвокат, винаймав офіс в якому зазначив себе адвокатом, робив запити по справах як адвокат, скаржники сприймали його саме як адвоката. В день розгляду справи у дисциплінарній палаті поступила ще одна скарга аналогічного змісту на адвоката 2. У скарзі вказується, що адвокат взяв гроші як гонорар і «для вирішення справи», як наслідок нічого не робив, скаржниця втратила своє майно.

       Системність, однорідність дій та бездіяльності адвоката дозволило дисциплінарній палаті інформувати прокуратуру Хмельницької області про прийняте рішення та вирішити питання наявності чи відсутності в діях адвоката 2 складу злочину. Вказана поведінка адвоката підриває авторитет адвокатури в цілому. Тому дисциплінарна палата обґрунтовано прийняла рішення про позбавлення адвоката 2 права на зайняття адвокатською діяльністю із наступним виключенням його з Єдиного реєстру адвокатів України.

Керуючись ст. 32 ЗУ «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», -

 

ВИРІШИЛА:

Затвердити рішення дисциплінарної палати КДКА Хмельницької області від
15.07.2013р. про зупинення дії свідоцтва про право на зайняття адвокатською діяльністю адвокату 1 строком на 3 місяці.

Затвердити рішення дисциплінарної палати КДКА Хмельницької області від
16.08.2013р. відносно адвоката 2 про позбавлення його права на
зайняття адвокатською діяльністю з наступним виключення з Єдиного реєстру адвокатів України.

Рішення може бути оскаржено протягом 30 днів з дня його прийняття до Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури або до суду. Оскарження рішення не зупиняє його дії.

 

Голова КДКА Хмельницької області                                   В.Б. Прядун

Голова кваліфікаційної палати                                            Н.О. Стьопіна

Голова дисциплінарної палати                                            Н.В. Свірневська

Секретар палати                                                                 А.А. Кузняк

Члени комісії:                                                                    В.А. Ватрас

                                                                                        Є.А. Коваль

                                                                                        О.М. Желіхівський

                                                                                        Р.М. Косюк

                                                                                        Ф.І. Сарбей

                                                                                        О.Ю. Стьопін

                                                                                        П.М. Саєнко

                                                                                       А.Л. Стасишин